I Kuoleman Hölkkä 

18.7.2004 Alajärvi



Tytöt 12 5 km

1.  PENTINMÄKI ANNE JalJa T12 0:22:37
2.  POLLARI ELINA Mariestad T12 0:25:15
3.  KOSKELA IIDA AA T12 0:25:18
4.  PAANANEN RIIKKA AA T12 0:25:51
5.  VIITASAARI VILMA Seinäjoen Urh. T12 0:28:23
6.  KEISALA JOHANNA AA T12 0:29,00
7.  VIIRUMÄKI EMMI AA T12 0:30:36

Pojat 12 5 km

1.  HONKANIEMI JANI AA P12 0:21:42
2.  ALA-KASARI EERO JalJa P12 0:21:50
3.  KUIVINEN MIKA Seinäjoen Urh. P12 0:22:20
4.  VIITASAARI VERTTI Seinäjoen Urh. P12 0:23:26
5.  JÄRVELÄ SANTERI Tampereen NMKY P12 0:24:28
6.  LEHTONEN ALEKSI AA P12 0:25:22
7.  SAARELA MARKUS Vaasa P12 0:28:50
8.  HÄNNINEN JOUNI AA P12 0:29:20
9.  LEHTONEN JOEL AA P12 0:30:11
10 HÄNNINEN JONI AA P12 0:30:36
11.VIITASAARI TAAVI Seinäjoen Urh. P12 0:36:07

Tytöt 16 5 km

1.  PENNINKANGAS SARIANNE AA T16 0:22:00
2.  KARI JENNA KaVi T16 0:23:35
3.  OJANPERÄ ANNIINA JalJa T16 0:24:55
4.  PENNINKANGAS MARIELLA AA T16 0:26:25
5.  POLLARI ANNIE Mariestad T16 0:27:47
6.  RINTALA SANNA-MARI AA T16 0:28:47

Pojat 16 5 km

1.  AUTIO SAMPO AA P16 0:19:31
2.  RINTALA JANI AA P16 0:19:42
3.  HAUTALA NIKO HSH P16 0:19:48
4.  HERRALA JARI Vive P16 0:19:55
5.  LAAKSO NIKI Lapua P16 0:22:05
6.  HYYPPÄ SAMUEL ViHS P16 0:24:33
7.  HÄNNINEN JOONAS AA P16 0:28:37


Naiset yleinen 11 km

1.  MYLLYKOSKI MINNA Lapuan Virkiä NYL 0:42:33
2.  MELENDER RITVA NU 99 NYL 0:44:05
3.  RINTALA RITVA AA NYL 0:47:53
4.  LAAKSO ANNUKKA Seinäjoki NYL 0:49:56
5.  NIEMELÄ KATI IK NYL 0:50:42
6.  ALA-KASARI OUTI JalJa NYL 0:53:09
7.  PUOLIVÄLI MINNA AA NYL 0:56:07
8.  OJANPERÄ MARIKA JalJa NYL 0:56:12
9.  RINNE RIITTA-LIISA Soini NYL 1:02:16

Miehet yleinen 11 km

1.  TAKALA JUSSI AA MYL 0:38:02
2.  MÄKELÄ JARI Vetu MYL 0:41:13
3.  ALA-KASARI PASI JalJa MYL 0:41:28
4.  KUOPPPALA JUKKA AA MYL 0:42:47
5.  KNIF MIKKEL PieHi MYL 0:43:40
6.  KONTONIEMI ARI Lehtimäki MYL 0:44:19
7.  KAATAJA ARI Häjyt MYL 0:44:48
8.  RINTALA JUHA AA MYL 0:44:53
9.  SAARIKOSKI MARKO Lapua MYL 0:45:06
10. HAKOLA JARI Kyky MYL 0:45:23
11. SILLANPÄÄ RAIMO Vetelin Urh. MYL 0:45:32
12. KUIVINEN MIKKO Häjyt MYL 0:46:29
13. HILLI JUSSI Lave MYL 0:47:15
14. KEISALA REIJO AA MYL 0:47:30
15. SOTIKOFF JYRKI Lapua MYL 0:55:00

Naiset 50 11 km

1. YLI-ILKKA MARITA IK N50 0:45:45
2. NOUKKALA RAIJA Ähtärin Valpas N50 0:59:39
3. HYVÖNEN SINIKKA Karstulan Tikka N50 1:00:36

Miehet 50 11 km

1. TIKKA KARI IK M50 0:41:45
2. RAJAMÄKI JOUKO Häjyt/Kauhava M50 0:42:13
3. HONKANIEMI REIJO AA M50 0:47:24
4. SAARI PAAVO Häjyt M50 0:54:19

Miehet 60 11 km (keskeytti 1)

1. KELTAMÄKI AULIS AA M60 0:47:29
2. KORKIAKANGAS EERO Soini M60 0:54:35
3. NYGÅRD VÄINÖ ViHS M60 0:54:48


Naiset hölkkä 11 km

SAVOLA PIRJO Alajärvi NH11 0:57:17
MATTILA SUVI KJV NH11 0:57:51
PITKÄKANGAS PIRJO-MARJA AA NH11 1:04:01

Miehet hölkkä 11 km

KUJALA PENTTI Kiimasen Savu MH11 0:47:57
MURTOMÄKI PEKKA Lehtimäki MH11 0:48:14
PÄÄKKÖNEN PAULI Kiimasen Savu MH11 0:48:55
VESALA KEIJO AA MH11 0:49:27
KOIVISTO KIMMO Alajärvi MH11 0:49:48
MÄNTY HANNU Häjyt MH11 0:52:04
TURPELA HARRI AA MH11 0:52:10
SAVOLA ARI-PEKKA Alajärvi MH11 0:55:01
HAAPARANTA RAIMO IK MH11 0:56:54
JYLHÄ MIKKO Isokyrö MH11 0:57:01
RINTALA ANTERO Kauniainen MH11 0:59:34
KAINU HEIKKI Kyyjärvi MH11 1:01:36
MÄNTYNEN AARRE MH11 1:01:36
JÄRVENPÄÄ MARKKU Töysä MH11 1:03:03
TALLBACKA TAPANI AA MH11 1:05:40
SILLANPÄÄ HANNU AA MH11 1:05:40
HUTRI HANNU Seinäjoki MH11 1:06:36

Naiset hölkkä 5 km

POHJOISAHO ANNE ViHS NH5 0:25:23
LEHTORINNE LAURA Alajärvi NH5 0:26:46
HIRVINEN KAROLIINA Alajärvi NH5 0:27:53
KETOLA IRMA Nurmo NH5 0:28:44
LAAKSONEN EEVA-LIISA Kangasala NH5 0:29:29
HAUTALA RIITTA HSH NH5 0:30:14
NISKAKANGAS ELINA Alajärvi NH5 0:30:36
KANGASKOSKI SISKO Nurmo NH5 0:30:36
SALONPÄÄ TIIA Seinäjoen Urh. NH5 0:31:29
KUJALA JOHANNA AA NH5 0:33:29
HÄNNINEN EMMI AA NH5 0:34:07
RAUTAPURO TIINA Toholampi NH5 0:34:38
RINTALA SARI AA NH5 0:36:07
KEISALA MINNA AA NH5 0:36:07
LEHTONEN SATU AA NH5 0:36:50
HÄNNINEN MAIJU AA NH5 0:38:46
RITVANEN ANNA-LIISA Seinäjoki NH5 0:39:13
MÄNNIKKÖ KATARIINA Alajärvi NH5 0:41:10
KUJALA SENNI AA NH5 0:41:11
HÄNNINEN PAULA Alajärvi NH5 0:41:31
TALLBACKA ANU AA NH5 0:41:31
TALLBACKA KATJA AA NH5 0:41:31
YLI-SIKKILÄ RIITTA Alajärvi NH5 0:41:31
PITKÄNEN ANNIKA Alajärvi NH5 0:44:43
KIPPO SUSANNA Oulu NH5 0:50:27
PELTOLA KIRSI Alajärvi NH5 0:50:28
VARILA KERTTU Alajärvi NH5 0:50:54
OJAJÄRVI INKERI Alajärvi NH5 0:50:54
VARILA SEIJA Seinäjoki NH5 0:50:55
AHO MARJUKKA Karstula NH5 0:52:01
LIIMATAINEN MINNA-MARJ Alajärvi NH5 0:53:36
AHO ANNELI Karstula NH5 0:53:55
LIIMATAINEN TUULA Alajärvi NH5 0:53:55
HÄNNINEN VEERA AA NH5 0:55:29
VEHKAMÄKI EIRA NH5 1:00:03
MÄKI SEIJA NH5 1:00:18
KOTANEN HILJA Alajärvi NH5 1:00:18
KOTANEN MARTTA Alajärvi NH5 1:15:10
SAUKKO AILA NH5 1:15:10
SAUKKO ESTERI NH5 1:15:10
NYGÅRD LIISA Alajärvi NH5 1:15:10

Miehet hölkkä 5 km (keskeytti 1)

ISTOLAHTI TOMMI Nurmo MH5 0:19:59
HYYPPÄ ESKO ViHS MH5 0:20:28
KUOPPALA KARI Riihimäen Kiistav. MH5 0:21:44
PELTOLA TONI Jyväskylä MH5 0:22:03
KOIVUSAARI HENRY Alajärvi MH5 0:22:13
POHJOISAHO JUHA ViHS MH5 0:22:23
LEHTISALO AARNE ViHS MH5 0:22:45
SAARENKETO EERO AA MH5 0:23:00
SANDSTRÖM LARS IK Krånan MH5 0:23:12
HIIPAKKA JOUKO Soini MH5 0:23:28
BACKMAN BOSSE MH5 0:23:49
HAUTALA SOINI Lapua MH5 0:24:13
PUROLA ILPO Alajärvi MH5 0:24:30
KESKITALO RISTO Saarijärvi MH5 0:24:45
KALLIOJÄRVI HANNU Kyyjärvi MH5 0:25:10
POHJOISAHO MATTI ViHS MH5 0:25:24
PELTOLA TAPANI Jyväskylä MH5 0:26:30
OLLILA PASI Pietarsaari MH5 0:26:38
KETOLA PENTTI Nurmo MH5 0:27:04
HEIKKILÄ SIMO Alajärvi MH5 0:27:04
PELTONEN JUHA Karstula MH5 0:27:17
SINKKO PENTTI Alajärvi MH5 0:27:17
SAARELA SAULI Vaasa MH5 0:28:25
VARILA MARKKU Seinäjoki MH5 0:29:11
NISKAKANGAS TIMO Alajärvi MH5 0:30:19
VARILA HEIKKI Alajärvi MH5 0:30:36
KANGASKOSKI VÄINÖ Nurmo MH5 0:30:36
JÄRVELÄ AIMO Evijärven Urh. MH5 0:31:24
HÄNNINEN JARMO Alajärvi MH5 0:31:50
HAUTALA JUHANI Alajärvi MH5 0:33:45
AUROLAHTI JANNE Toholampi MH5 0:34:38
VIITASAARI MARKKU Seinäjoen Urh. MH5 0:36:07
PESU JARI Alajärvi MH5 0:36:44
HAUTALA KARI HSH MH5 0:36:50
YLI-SIKKILÄ RAIMO Alajärvi MH5 0:41:31
PELTOLA PASI Alajärvi MH5 0:50:28

11 km ilman aikaa:

VIRE SINIKKA, ALAVUS
ARTE SALME, ALAVUS

5 km ilman aikaa:

ANTINTUPA JUKKA, ALAJÄRVI
HERRALA NIINA, ALAJÄRVI
JOENSUU ANNI, ESPOO
JOENSUU TIMO, ESPOO
JÄRVINEN ARI, ALAJÄRVI
JÄRVINEN PIRJO, ALAJÄRVI
KAINU EIJA, KYYJÄRVI
KANTONEN PAULA, ALAJÄRVI
KANTONEN PIRJO, ALAJÄRVI
KANTONEN TANJA, ALAJÄRVI
KEISALA JARI, ALAJÄRVI
KEISALA MERJA, ALAJÄRVI
KETOLA ANITA, ALAJÄRVI
KOIVUSAARI ARI, ALAJÄRVI
KOIVUSAARI KIRSI, ALAJÄRVI
KORTESAARI HANNELE, ALAJÄRVI
KORTESAARI TUOMO, ALAJÄRVI
KOTANEN ANNE , ALAJÄRVI
KOTANEN TAPANI, ALAJÄRVI
OJAJÄRVI JORMA, ALAJÄRVI
OJAJÄRVI PIRKKO, ALAJÄRVI
OJAJÄRVI TIINA, ALAJÄRVI
OJAJÄRVI VILLE, ALAJÄRVI
PENTINMÄKI VEIKKO, JALJA
PITKÄNEN AIRI, ALAJÄRVI
PITKÄNEN ARJA, ALAJÄRVI
PITKÄNEN KALEVI, ALAJÄRVI
PUROLA MARJA, ALAJÄRVI
PUROLA SANNA-MARI, AA
SALOMÄKI ARTO, ALAJÄRVI
SALOMÄKI VÄINÖ, AA
SINKKO HEIDI, KARSTULA
SINKKO NIKO, KARSTULA
SIRONEN JANI, ALAJÄRVI
SIRONEN MAURI, ALAJÄRVI
SIRONEN PÄIVI, ALAJÄRVI
UUSISALO ANNE, KYYJÄRVI
UUSITALO ANNA-MAIJA, ALAJÄRVI
UUSITALO TOIVO, ALAJÄRVI
VARILA IRENE, ALAJÄRVI
 

 

[TAKAISIN]